Buty na maxa

dobra jakość nie musi kosztować wiele!


Czerwiec 30, 2017

Ponadczasowe espadryle

Ludzie z Pirenejów, Katalonii, Oceanii i krajów baskijskich stosowali espadryle w XVIII wieku a wykonywali je z włóknistej śródziemnomorskiej trawy.

Nowoczesne espadryle

Współczesne espadryle zaczęły być produkowane przez hiszpańskich i francuskich producentów pod koniec XIX wieku wyłącznie z podeszwami z juty i bawełnianym wierzchem. Początkowo buty zostały wykonane z płaskimi podeszwami, a następnie przez projektantów wprowadzono wysokie podeszwy. Espadryle mogą być teraz z odkrytymi lub zakrytymi palcami, grzbietami i mogą być wsuwane lub wiązane sznurowadłami na kostkach. Ceny bywają zarówno bardzo niskie, albo wysokie zależy to od marki i producenta.

Espadryle są rodzajem butów wykonanych z naturalnych włókien. Jego główną cechą jest to, że ma on podeszwę wykonaną ze specjalnego włókna. Ten but jest bardzo lekki i wygodny, swobodny, ale także ponadczasowy, idealny do letnich spacerów.
Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wygodne i wszechstronne są takie buty, więc jego zastosowanie jest powszechne.

Espadryle to obuwie modne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Obecnie są one powszechnie popularne na świecie, jako ekologiczne i wygodne obuwie na sezon wiosenny, letni i wczesno – jesienny.

Płaskie espadryle

Klasyczne płaskie espadryle są jednak najbardziej popularnym rodzajów obuwia, który znany jest również, jako letnie buty. Miliony ludzi na całym świecie nosi te buty wykonane z grubego płótna (wyglądają jak tenisówki) na podeszwach z materiału na bazie naturalnych włókien. Będąc jednym z najbardziej komfortowych butów klasyczne espadryle
są bardzo popularne w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Meksyku, Australii, Południowej Afryce. A także w większości krajów europejskich takich jak Hiszpania, Francja, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Dania, Turcja, Grecja, Portugalia, Holandia, Belgia, Niemcy itd.

Wysokie espadryle

Wysokie espadryle są wyłącznie dla kobiet, które uważają te buty za wyjątkowo modne i wygodne podobnie jak sandały z różnymi stylami wierzchniego wykończenia. Wysokość obcasów zazwyczaj wynosi od 65 mm do 85 mm, a czasem nawet 110 mm. Supermodelki na całym świecie bardzo lubią ten rodzaj obuwia, który powoduje tak zwany koci chód, dzięki czemu idealnie nadają się do chodzenia na pokazach mody!

Proces produkcji espadryli

Proces produkcji autentycznych espadryli jest nieco bardziej skomplikowany niż innych tradycyjnych butów, takich jak skórzane buty sportowe czy mokasyny, itp. Najwyższej, jakości jasnobrązowa juta zebrana wyłącznie w Bangladeszu jest głównym surowcem do produkcji wysokiej, jakości juty na espadryle. Przędza juty o szczególnej warstwie i wytrzymałości jest skręcana, aby robić liny, które są układane na płaskiej desce z gwoździami, nadając kształty podeszwy butów. Po tym, podeszwy są dociskane i zszywane pionowo na profesjonalnych maszynach, aby były bardziej wytrzymałe przed zamocowaniem gumowych podeszw przytwierdzanych pod ogromnym ciśnieniem i ciepłem. Wierz butów wykonywany jest w różnych kolorach, aby wykończyć bardzo klasyczne płaskie espadryle.

Wykonując wysokie espadryle dla kobiet przymocowana jest dodatkowa drewniana podeszwa lub pięta owinięta dobrej, jakości plecionkami, aby uzyskać wysokie podeszwy. Wkładki i wierzch z różnych materiałów, takich jak płótno lub skóra jest wykorzystywany do uzupełnienia takich butów dla kobiet. Górna część butów jest czasami zdobiona haftem lub koralikami, co czyni je atrakcyjnymi modnymi espadrylami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *